Dietetyka

Z czym kojarzy Ci się słowo dietetyka? Jakie jest Twoje wyobrażenie o pracy dietetyka? Moim klientkom najczęściej kojarzy się z odchudzaniem i restrykcyjnymi dietami, na których są ciągle głodni. W końcu z jakiegoś powodu powstało powiedzenie, że żeby się najeść, trzeba być na raz na dwóch dietach.

Powodem takiego postrzegania są wszechobecne reklamy najróżniejszych diet. Niestety, ich autorzy zapominają o jednej bardzo ważnej rzeczy. Nie ma jednej cudownej diety, która będzie pasowała do każdego człowieka.

W ten sposób powstaje zakłamany obraz dietetyków.

Układając dietę należy wziąć pod uwagę mnóstwo różnych czynników, jak choćby płeć, wiek, waga, choroby danej osoby, choroby w rodzinie, tryb życia danej osoby i jeszcze mnóstwo innych.

A więc jak to wygląda naprawdę?

Owszem, żywienie ma duży wpływ na utrzymanie lub zmianę wagi, ale jest też wiele innych czynników, które mają na nią wpływ. Ponadto bardzo często ludzie zapominają, że dietetyk zajmuje się również utrzymaniem zdrowia, zapobiega różnym chorobom czy też pomaga wrócić do zdrowia. Odgrywa ogromną rolę w budowaniu i utrzymaniu odporności oraz wykształcenia zdrowych nawyków.

Dietetyka, to też edukacja. Jest to tłumaczenie, na czym polega zdrowe czy zbilansowane żywienie. Niestety, restrykcyjne diety ze zdrowiem często nie mają nic wspólnego. Najczęściej prowadzą do niedożywienia ilościowego lub jakościowego.

Dietetyka, to holistyczne podejście do zdrowia.

Pierwsza wizyta trwa 60 minut i kosztuje 110 zł. Kolejne wizyty kontrolne trwają 30 minut i kosztują po 50 zł każda.

W cenie konsultacji jest analiza wyników badań zleconych w gabinecie. Otrzymasz również rabat 10% na wykonanie ich w Śląskich laboratoriach analitycznych.