Po zdrowie naturalnie,

czyli jeździectwo holistycznie

Holistycznie, czyli jak? Kompleksowo!

Jeździectwo to współpraca dwóch żywych istot, konia i jego jeźdźca. Wszelakie napięcia i blokady w ciele zarówno konia jak i człowieka będą utrudniały harmonijną współpracę. Dlatego tak istotne jest kompleksowe działanie. 

Usunięcie blokad z ciała konia, kiedy jeździec jest spięty, oraz odwrotnie. Usunięcie blokad z ciała człowieka kiedy koń jest spięty nie da tak dobrych efektów jak kompleksowe działanie.

Nazywam się Katarzyna Troszok i od 2018 roku jestem masażystką oraz również od 2018 roku zajmuję się masażem koni. Do każdej osoby, do każdego konia, do każdej pary koń jeździec podchodzę indywidualnie i kompleksowo. 

Co oferuję?

W czym mogę pomóc?

Ile to kosztuje?

Wszystkie niezbędne rzeczy, w tym stół do masażu przywożę z sobą.

Kosz dojazdu jest uzależniony od ilości kilometrów i ilości chętnych.

Kontakt telefoniczny tel: 783 900 243

W czym jeszcze pomaga masaż?

Zwiększa się ukrwienie masowanego miejsca, zwiększa się również temperatura o około 1,5 stopnia Celcjusza, mechanicznie zwiększa się przepływ krwi i limfy.
 
Działanie ogólne polega na pobudzeniu układu nerwowego, który za pośrednictwem odruchów i czynności koordynacyjnych kory mózgu może wpływać na wszystkie układy i narządy człowieka. Masaż mięśni szkieletowych powoduje pobudzenie kory mózgowej co powoduje szybsze i bardziej efektywne wykonywanie czynności przez narządy wykonawcze.
 
Masaż, a skóra i tkanka łączna.
 
Ujędrnia, uelastycznia i nadaje sprężystość. Poprawia działanie gruczołów łojowych i porowych. Poprawia krążenie krwi w naczyniach włosowatych. Usprawnia oddychanie skórne. Powoduje mechaniczne usuwanie zrogowaciałego naskórka, co zwiększa wchłanianie substancji odżywczych. Uelastycznia blizny oraz zwiększa ilość i jakość włókien kolagenowych.
 
Masaż, a tkanka kostna
 
Zwiększa ukrwienie oraz odżywienie. Zwiększa wchłanianie ważnych składników odżywczych. Utrzymuje równowagę między związkami organicznymi i nieorganicznymi. Zapobiega powstawaniu osteofitów (nacieków kostnych). Przyśpiesza procesy kostnienia w złamaniach i pęknięciach oraz podnosi próg bólowy.
 
Masaż, a stawy
 
Uelastycznia oraz utrzymuje prawidłową ruchomość. Zwiększa ruchomość w przykurczach oraz przyśpiesza wchłanianie obrzęków oraz wysięków. Przyśpiesza regenerację po wysiłku oraz zapobiega kontuzjom i przeciążeniom. Zwiększa odżywienie i dotlenienie.
 
Masaż, a tkanka tłuszczowa
 
Rozbija komórki tłuszczowe i usuwa ich nadmiar. Poprawia i usprawnia przemianę materii oraz przyśpiesza samo spalanie
 
Masaż, a układ nerwowy
 
Poprawia czucie powierzchowne i głębokie oraz usprawnia przewodzenie bodźców w obrębie włókien nerwowych. Pomaga w normalizacji napięcia mięśniowego oraz w zależności od wykonania działa relaksacyjnie, uspokajająco, pobudzająco, przeciwbólowo. Pośrednio normalizuje działanie narządów wewnętrznych oraz regeneruje komórki nerwowe.
 
Masaż, a układ krążenia
 
Zwiększa przekrwienie okolicy masowanej, co zwiększa dotlenienie i odżywienie tkanek. Zwiększa szybkość przepływu krwi i limfy. Ułatwia odpływ krwi żylnej, co zmniejsza opór krwi w tętnicach przez co ułatwia i usprawnia pracę serca. Przyśpiesza wchłanianie obrzęków i wysięków.
 
Masaż, a układ oddechowy
 
Uelastycznia mięśnie oddechowe, prowadzi do zwiększenia objętości klatki piersiowej przez co usprawnia oddychanie. Normalizuje wydzielanie śluzu.
 
Masaż, a układ pokarmowy
 
Zwiększa ukrwienie oraz wydzielanie soku żołądkowego. Usprawnia pracę mięśni brzucha oraz narządów w obrębie jamy brzusznej. Usprawnia trawienie.
×
×

Koszyk