Najczęstsze pytania
Jak przygotować się do wizyty?
Nie musisz przychodzić wcześniej. Bądź punktualnie. Najpierw będę miała do Ciebie kilka pytań dotyczących Twojego stanu zdrowia. Są to kwestie, które z masażem wzajemnie na siebie wpływają. Po dopełnieniu formalności i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań zaproszę Cię do pomieszczenia, gdzie jest stół do masażu. Na stole jest jednorazowy podkład na którym się położysz oraz ręcznik, którym możesz się okryć tak, żeby nie było Ci chłodno.
Po masażu okryję Cię ręcznikiem. Możesz wytrzeć w niego nadmiar olejku do masażu, który się nie wchłonie. Poinformuję Cię również, że warto jeszcze chwilkę poleżeć i odpocząć. Jest to istotne, gdyż masaż tak naprawdę wpływa na całe ciało. Pisałam o tym tutaj: https://www.po-zdrowie-naturalnie.pl/masaze/. Zbyt gwałtowne wstawanie może przyczynić się do zawrotów głowy.
Czy musisz przynieść swój ręcznik?
Nie, tak jak pisałam wyżej, w gabinecie już czeka na Ciebie czysty ręcznik i nie potrzebujesz swojego.
Czy po masażu można czuć się gorzej?
Tak. Występuje zjawisko, które nazywa się “pozorne pogorszenie stanu zdrowia”. Każdy organizm jest inny i każdy inaczej reaguje na terapię. U niektórych osób faktycznie występuje pogorszenie samopoczucia na drugi dzień. Jest to fizjologiczna reakcja organizmu na procesy naprawcze zachodzące w organizmie, które sprowokował masaż oraz oczyszczanie się organizmu z toksyn.
Ile trzeba zabiegów?
To jest magiczne pytanie, które słyszę najczęściej. Każdy organizm reaguje inaczej na dany bodziec. Ponadto na reakcję organizmu ma wpływ wiele czynników nawet tak pozornie nie związanych z masażem, jak charakter danej osoby. Szczególnie przed pierwszym zabiegiem nikt nie jest w stanie stwierdzić ile tych zabiegów będzie potrzebne. Według książkowej teorii minimum dziesięć, ile w praktyce? To zależy od wielu czynników.
Czy masaż boli?
Są niektóre terapie, które mogą boleć, ale masaż sam w sobie boleć nie powinien. Jeżeli masaż boli, należy o tym natychmiast poinformować osobę wykonującą masaż. Celem masażu jest między innymi rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni, a kiedy człowiek odczuwa ból mimowolnie, podświadomie napina mięśnie jeszcze bardziej. Wynika to z naturalnej reakcji obronnej organizmu. Mięśnie odpowiadające za zginanie są silniejsze, aby w momencie zagrożenia szybko się od danego czynnika odsunąć. Tym sposobem masaż, który boli może przynieść więcej szkody, niż pożytku.
Wizyty można rezerwować telefonicznie oraz sms pod numerem telefonu
Gabinet znajduje się w Skoczowie przy ulicy Morcinka 16B, budynek Novum,
wejście od strony rzeki Bładnicy, gabinet 108