Terapia blizn

Statystyki pokazują, że nawet 90% osób posiada jakieś blizny.

A co oznacza zaniedbana blizna? To nie tylko problem estetyczny, ale problem sięgający znacznie głębiej. Kiedy skóra jest uszkodzona, w trakcie procesu gojenia często skleja się z powięzią. A kiedy uszkodzenie sięga głębiej, kiedy proces gojenia nie przebiega prawidłowo, ryzyko powikłań znacznie bardziej wzrasta. Z blizną można zacząć pracować jeszcze przed ściągnięciem szwów. Zmniejsza to ryzyko późniejszych powikłań takich jak ból i nieprzyjemne uczucie ciągnięcia w miejscu blizny i najbliższej okolicy, ale również mogą źle wpływać na postawę ciała, a nawet powodować wady postawy. Blizny poprzez połączenie z powięzią często powodują różnego rodzaju bóle, które pozornie mogą się wydawać z nią niezwiązane, a które są efektem przenoszenia obciążenia z obszaru zaburzonego blizną na inne. W miejscu blizny często jest zaburzone czucie powierzchowne lub głębokie oraz ograniczona ruchomość stawów.

Oczywiście im szybciej rozpocznie się pracę, tym lepsze osiąga się efekty. Jednak pracować można, a nawet należy, z każdą blizną, nawet kilkunastoletnią. Jeśli blizna na pierwszy rzut oka wygląda nienajgorzej, to nie oznacza, że problem nie leży głębiej. Statystyki mówią jasno, powikłanych blizn jest bardzo dużo.

Praca z blizną, to nie tylko aspekt zdrowia fizycznego. Poprzez odpowiednie techniki i preparaty można też znacząco wpłynąć na jej wygląd. Oczywiście nigdy ona zupełnie nie zniknie, ale można znacznie zmniejszyć jej widoczność i zwiększyć elastyczność.

Masz blizny, które Ci utrudniają życie? A może masz blizny, które teraz nie są problematyczne, ale obawiasz się problemów z nimi w przyszłości? Czy chcesz wpłynąć na wygląd blizny?

Pracować należy z bliznami każdego rodzaju. Zarówno z tymi po zabiegach chirurgicznych, różnego rodzaju wypadkach, poparzeniach, cesarskim cięciu oraz wszystkimi innymi.

W trakcie wizyty pokażę Ci, jak możesz również sama w domu pracować z blizną oraz jakich produktów najlepiej używać.

Jedna wizyta trwa 30 do 60 minut w zależności od wielkości, rodzaju i wieku blizny.

Koszt wizyty to 70 zł do 140 zł w zależności od czasu trwania wizyty.

Wizyty można rezerwować telefonicznie oraz sms pod numerem telefonu

telefon: 783-900-243

Gabinet znajduje się w Skoczowie przy ulicy Morcinka 16B, budynek Novum,

wejście od strony rzeki Bładnicy, gabinet 108